Szkło lacobel

Panele szklane do kuchni i łazienki


Sprawdź jakie kolory są możliwe na przykładowych realizacjach i wybierz szkło lacobel dla siebie.
Skorzystaj z formularza szybkiej wyceny.

Jeśli chcesz od razu przejść do wyceny to w przycisk poniżej.

Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie przejrzeć podstawowe informacje i przykładowe realizacje.
W razie pytań zaparszamy do kontaktu.

Podstawowe informacje

 • Słowem lacobel określa się często wszystkie szkła kolorowe jednak oryginalny Lacobel (a nie lakobel) to produkt huty AGC Czechy.
 • Szkło jest niehartowane i produkowane w grubości 4 mm.
 • Tafle szkła mają wymiar 160 cm na 255 cm więc jeśli np. Twój pas kuchenny ma większą długość to jego wykonanie będzie wymagało dwóch kawałków szkła.

Szkło lacobel – obróbka i montaż

 • Do montażu szkło jest szlifowane po obwodzie. Jeśli na powierzchni szkła mają znaleźć się gniazdka, to w szkle można wyciąć pod nie otwory.
 • Szkło lacobel montuje się na specjalnym kleju. Klej nakłada się punktowo na ścianę a następnie dociska szkłem. Czas wiązania kleju to około 24 h. Przez ten czas szkło nie odejdzie od ściany, ale musi być podparte aby nie zjechało.

Zastosowanie i użytkowanie

 • Lacobel jest montowany najczęściej w kuchniach w pasie pomiędzy blatem a górnymi szafkami.
 • Szkło może być w kuchni także przy płytach grzewczych. Przy normalnej odległości sama temperatura palników nie ma wpływu na szkło, ale warto pamiętać aby nie dotykać gorącymi garnkami do powierzchni szkła. Nie powinno się również dawać w tych miejscach metalowych listew na łączeniu blatu ze szkłem.
 • Największą zaletą szkła w kuchni jest jego łatwość czyszczenia. Można to robić na mokro lub płynami do szyb. Szkło nie ma fug więc samo czyszczenie jest błyskawiczne.

  Szkło lacobel – Paleta kolorów

  Oto paleta kolorów szkła lacobel. Szkła występują zasadniczo w dwóch paletach – dla kolorów zwykłych bazę stanowi klasyczne szkło. W przypadku kolorów specyficznych, takich jak czysta biel 9003 lub perłowa biel 1013 oraz kolorów metalicznych stosuje się specjalny rodzaj szkła – Optiwhite.

  Lacobel biały

  Czysta biel 9003

  Paleta clearvision

  Minimalizm w aranżacji wnętrz może przybierać różne postacie. Jeżeli ktoś chce mieć elegancką i raczej jednolitą pod względem kolorystycznym kuchnię, powinien wziąć pod uwagę jasne meble i szklany panel lacobel 9003 Czysta Biel zamiast płytek. Żeby przełamać nieco jego chłodny odcień, można zamontować drewniany blat. W ofercie paneli lacobel znajdują się również inne odcienie bieli – perłowy oraz delikatny.

  Delikatna biel 9010

  Paleta standard

  Każdy, kto zdecydował się na panel szklany do kuchni, potwierdzi na pewno, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie – odporne na wilgoć oraz łatwe do czyszczenia. W związku z tym spokojnie można zdecydować się na biały kolor, który rozjaśni kuchnię. Poza tym dobrze współgra z większością innych barw. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni odcień, na przykład 9010 Delikatna Biel, która dobrze komponuje się z ciemnymi i ciepłymi kolorami.

  Perłowa biel 1013

  Paleta clearvision

  Lacobel 1013 Perłowa Biel to jednocześnie klasyczny i szlachetny kolor, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w kuchniach, które są stonowane oraz stylowe. Doskonale współgra z szarościami, a jego subtelny połysk przełamuje wówczas nieco minimalistyczny charakter pomieszczenia. Powinien przypaść do gustu osobom, którym zależy na rozświetleniu kuchni. Można to osiągnąć umieszczając nad blatem panele szklane Perłowa Biel lub ewentualnie 9003 Czysta Biel.

  Lacobel szary

  Klasyczna szarość 7035

  Paleta standard

  Połączenie koloru lacobel 7035 Klasyczna Szarość oraz niezbyt ciemnych, stonowanych barw, pozwala na stworzenie w kuchni spokojnej i przyjaznej atmosfery. Takie elementy jak panel szklany zamiast płytek, unikanie zbyt dużej ilości przedmiotów oraz spokojna kolorystyka, dają szansę na stworzenie ciekawej aranżacji, która w żaden sposób nie przytłacza. Możliwości jakie daje szkło lacobel Klasyczna Szarość, jak również jego cena, powinny zachęcić wiele osób do rozważenia tej propozycji.