Szkło lacobel

Panele szklane do kuchni i łazienki. Sprawdź jakie kolory szkła są możliwe na przykładowych realizacjach lub od razu naciśnij przycisk poniżej i przejdź do wyceny.

Podstawowe informacje

Słowem lacobel określa się często wszystkie szkła kolorowe jednak oryginalny Lacobel (a nie lakobel) to produkt huty AGC Czechy.

Szkło jest niehartowane i produkowane w grubości 4 mm.

Tafle szkła mają wymiar 160 cm na 255 cm więc jeśli np. Twój pas kuchenny ma większą długość to jego wykonanie będzie wymagało dwóch kawałków szkła.

Obróbka i montaż szkła Lacobel

Do montażu szkło jest szlifowane po obwodzie. Jeśli na powierzchni szkła mają znaleźć się gniazdka, to w szkle można wyciąć pod nie otwory.

Szkło montuje się na specjalnym kleju. Klej nakłada się punktowo na ścianę a następnie dociska szkłem. Czas wiązania kleju to około 24 h. Przez ten czas szkło nie odejdzie od ściany, ale musi być podparte aby nie zjechało.

Panele szklane – Zastosowanie i użytkowanie

Lacobel jest montowany najczęściej w kuchniach w pasie pomiędzy blatem a górnymi szafkami.

Szkło może być w kuchni także przy płytach grzewczych. Przy normalnej odległości sama temperatura palników nie ma wpływu na szkło, ale warto pamiętać aby nie dotykać gorącymi garnkami do powierzchni szkła. Nie powinno się również dawać w tych miejscach metalowych listew na łączeniu blatu ze szkłem.

Największą zaletą szkła w kuchni jest jego łatwość czyszczenia. Można to robić na mokro lub płynami do szyb. Szkło nie ma fug więc samo czyszczenie jest błyskawiczne.

Szyby do kuchni – Paleta kolorów

Oto paleta kolorów szkła lacobel. Szkła występują zasadniczo w dwóch paletach – dla kolorów zwykłych bazę stanowi klasyczne szkło. W przypadku kolorów specyficznych, takich jak czysta biel 9003 lub perłowa biel 1013 oraz kolorów metalicznych stosuje się specjalny rodzaj szkła -Optiwhite.

Czysta biel 9003

Paleta clearvision

Minimalizm w aranżacji wnętrz może przybierać różne postacie. Jeżeli ktoś chce mieć elegancką i raczej jednolitą pod względem kolorystycznym kuchnię, powinien wziąć pod uwagę jasne meble i szklany panel lacobel 9003 Czysta Biel zamiast płytek. Żeby przełamać nieco jego chłodny odcień, można zamontować drewniany blat. W ofercie paneli lacobel znajdują się również inne odcienie bieli – perłowy oraz delikatny.

Klasyczna Czerń 9005

Paleta standard

Już sam pomysł, żeby zamiast kafelków zamówić szkło do kuchni, to dobre posunięcie. Natomiast wybranie koloru 9005 Klasyczna Czerń sprawia, że można określić taką decyzję jako naprawdę intrygującą. Czarny panel szklany nad blatem oraz białe, proste meble, to dobry sposób na stworzenie nowoczesnej oraz eleganckiej kuchni. Natomiast miłośnicy minimalizmu i współczesnych aranżacji, często stawiają również na białe szkło.

Metaliczna Szarość 9006

Paleta clearvision

Chociaż kolor szary kojarzy się z przeciętnością, to jeśli chodzi o panele szklane lacobel 9006 Metaliczna Szarość z pewnością nie ma o niej mowy. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na stworzenie wyjątkowej aranżacji kuchennej. Wystarczy umieścić nad blatem szkło w metalicznym odcieniu i zamówić białe meble z czarnymi frontami. Jeśli ktoś chce przełamać minimalistyczny i chłodny charakter takiej kuchni, może zamontować drewniane blaty.

Klasyczna szarość 7035

Paleta standard

Połączenie koloru lacobel 7035 Klasyczna Szarość oraz niezbyt ciemnych, stonowanych barw, pozwala na stworzenie w kuchni spokojnej i przyjaznej atmosfery. Takie elementy jak panel szklany zamiast płytek, unikanie zbyt dużej ilości przedmiotów oraz spokojna kolorystyka, dają szansę na stworzenie ciekawej aranżacji, która w żaden sposób nie przytłacza. Możliwości jakie daje szkło lacobel Klasyczna Szarość, jak również jego cena, powinny zachęcić wiele osób do rozważenia tej propozycji.

Ciemna szarość 2232

Paleta standard

Takie cechy jak intrygujący wygląd, funkcjonalność i brak problemów z utrzymaniem czystości sprawiają, że warto rozważyć zakup szkła lakobel 2232 Ciemna Szarość do swojej kuchni. Można umieścić je nad blatem, pomiędzy szafkami czy na frontach mebli. Dobrze komponuje się zarówno ze spokojnymi, jak również z żywymi kolorami. Poza tym nie widać na nim zabrudzeń. Szczególnie ciekawie wygląda z jasnymi meblami oraz drewnianymi, ocieplającymi całość, blatami.

Intensywne Aluminium 9007

Paleta clearvision

Połączenie bieli i czerni w nowoczesnych kuchniach jest z pewnością eleganckie, ale niektórym może wydawać się również nieco nudne. Wówczas dobrym pomysłem będzie urozmaicenie wnętrza poprzez wprowadzenie koloru o metalicznym odcieniu. Na pewno dobrze sprawdzi się tutaj szkło lacobel Intensywne Aluminium 9007. Jest efektowne i praktyczne, bo utrzymanie go w czystości nie stanowi żadnego problemu.

Delikatna biel 9010

Paleta standard

Każdy, kto zdecydował się na panel szklany do kuchni, potwierdzi na pewno, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie – odporne na wilgoć oraz łatwe do czyszczenia. W związku z tym spokojnie można zdecydować się na biały kolor, który rozjaśni kuchnię. Poza tym dobrze współgra z większością innych barw. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni odcień, na przykład 9010 Delikatna Biel, która dobrze komponuje się z ciemnymi i ciepłymi kolorami.

Perłowa biel 1013

Paleta clearvision

Lacobel 1013 Perłowa Biel to jednocześnie klasyczny i szlachetny kolor, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w kuchniach, które są stonowane oraz stylowe. Doskonale współgra z szarościami, a jego subtelny połysk przełamuje wówczas nieco minimalistyczny charakter pomieszczenia. Powinien przypaść do gustu osobom, którym zależy na rozświetleniu kuchni. Można to osiągnąć umieszczając nad blatem panele szklane Perłowa Biel lub ewentualnie 9003 Czysta Biel.

Jasny Beż 1015

Paleta standard

Wybierając szklane panele do kuchni, warto wziąć pod uwagę kolor beżowy. Jeśli chodzi o 1015 Jasny Beż, to jest on bardzo uniwersalny, a w połączeniu z białymi meblami pozwala stworzyć rozświetlone wnętrze, które nie będzie jednocześnie odbierane jako chłodne. Można zdecydować się również na 1014 Klasyczny Beż, by uzyskać w ten sposób większy kontrast pomiędzy intensywnością koloru szafek i paneli lacobel.

Jasny Brąz 1236

Paleta standard

Jak zaaranżować kuchnię, żeby była jednocześnie przytulna i nie za ciemna? Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie brązu, ale w odpowiednim odcieniu i postaci. Kolor taki może mieć część mebli, a także ściana nad blatem. W tym celu warto kupić panele szklane do kuchni 1236 Jasny Brąz. Do tego wystarczy zamontować kilka białych szafek i na pewno osiągnie się zamierzony efekt. W przypadku, gdy przeważają jasne meble można rozważyć wybór paneli w kolorze klasycznego lub ciemnego brązu.

Klasyczny Braz 2230

Paleta standard

Panel szklany do kuchni zwykle montowany jest nad blatem, ale doskonale sprawdza się również pomiędzy szafkami, na frontach mebli czy jako drzwi lodówki. Brak fug ułatwia czyszczenie, które w ogóle jest proste i szybkie, zwłaszcza jeśli wybierze się 2230 Klasyczny Brąz lub inny odcień brązowego. Zastosowanie w kuchni ciepłych barw oraz drewnianych elementów wpływa w dużym stopniu na stworzenie pozytywnego nastroju w pomieszczeniu.

Brązowy Naturalny 7013

Paleta standard

Kolor brązowy jest ciepły i przyjazny. Jak wprowadzić go do aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu? Jeden z pomysłów to panel szklany do kuchni 7013 Brązowy Naturalny. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim nad blatem oraz między szafkami. W palecie kolorów lacobel dostępne są także inne rodzaje brązu. Równie uniwersalny, choć nieco chłodniejszy, jest kolor brunatny.

Intensywna Miedź 0128

Paleta clearvision

Dobry pomysł na kuchnię oznacza, że będzie atrakcyjna, oryginalna i funkcjonalna. Na pewno duże wrażenie robi umieszczenie nad blatem szkła lacobel w jakimś interesującym kolorze. Warto rozważyć wybór propozycji 0128 Intensywna Miedź, która jest energetyczna i pasuje zarówno do białych, jak też czarnych mebli. Podobnie jest w przypadku pomarańczowego i złotego, ale pierwszy z tych kolorów jest bardziej żywy, a drugi z kolei spokojniejszy od miedzi. Do czyszczenia szklanych paneli wystarczy użyć płynu do mycia szyb lub do naczyń.

Metaliczny Brunatny 0627

Paleta clearvision

Panele szklane lacobel w metalicznych kolorach sprawiają, że atmosfera w kuchni staje się nieco bardziej niecodzienna i intrygująca. Jeśli chodzi o kolor 0627 Metaliczny Brunatny, najlepiej prezentuje się nad blatem, w towarzystwie jasnych mebli z metalowymi, błyszczącymi elementami. Kuchnia nabiera wówczas dyskretnego szyku.

Lśniąca Zieleń 1164

Paleta standard

Na wystrój i kolorystykę panującą w kuchni wpływa przede wszystkim gust osób, które będą z niej korzystać oraz cena materiałów. W przypadku paneli szklanych lacobel 1164 Lśniąca Zieleń niewątpliwie można liczyć na doskonałe efekty, niezbyt wysokim kosztem. Dzięki nim kuchnia nabiera oryginalnego wyglądu. Kolor Lśniąca Zieleń jednocześnie dodaje energii i uspokaja, zwłaszcza w połączeniu z bielą.

Pastelowa Zieleń 1604

Paleta standard

Kiedy ktoś decyduje się na panele szklane do kuchni, może liczyć na duży wybór kolorów. Najlepiej kierować się tym, jaki klimat ma mieć dane pomieszczenie. Jeśli powinno sprzyjać wyciszeniu oraz wprowadzaniu przebywających w nim osób w pozytywny nastrój, warto wybrać kolor 1604 Pastelowa Zieleń. Bardzo dobrze współgra z beżowymi i brązowymi meblami, które ocieplają kuchnię. Natomiast w palecie kolorów lacobel można znaleźć również inne rodzaje zieleni. Warto zapoznać się z nimi wszystkimi przed dokonaniem ostatecznej decyzji.

Intensywny Żółty 1023

Paleta clearvision

Umieszczając w kuchni panele szklane lacobel 1023 Żółty Intensywny, można mieć pewność, że ocieplą i ożywią to pomieszczenie. Szczególnie dobrze prezentuje się połączenie żółtego szkła nad blatem oraz białych mebli kuchennych. Na dodatek tego typu aranżacja od razu wprawia w dobry nastrój, podobnie zresztą jak fakt, iż panele lacobel można naprawdę szybko i łatwo wyczyścić. Dobrą alternatywą dla Żółtego Intensywnego może być 2001 Klasyczny Pomarańcz.

Klasyczny Pomarańcz 2001

Paleta standard

Czy szyba do kuchni zamiast kafelków to dobry pomysł? Jak najbardziej tak! A czy wybór intensywnego koloru sprawdzi się w tym pomieszczeniu? Bez wątpienia! Żeby wnętrze nabrało zdecydowanego, radosnego i pełnego energii charakteru, najlepiej wybrać 2001 Klasyczny Pomarańcz. Dzięki niemu przebywanie w kuchni oraz przygotowywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze. Warto pamiętać, że energii dodają również takie kolory jak żółty i czerwony, które oczywiście można znaleźć pośród rozmaitych propozycji lacobel.

Fuksja 4006

Paleta standard

Szklane panele do kuchni to propozycja, która cieszy się coraz większą popularnością. Stosuje się je zamiast płytek, bo są estetyczne i oryginalne, a także łatwiej usunąć z nich zabrudzenia niż z kafelków oraz fug. Warto wybierać energetyczne kolory, takie jak 4006 Fuksja czy 1586 Lśniąca Czerwień. Pierwszy z nich powinien przypaść do gustu przede wszystkim paniom, szczególnie w połączeniu z białymi meblami kuchennymi oraz czarnymi akcentami.

Lśniący Czerwony 1536

Paleta standard

Kuchnia to pomieszczenie, w którym podczas gotowania sporo się dzieje. W związku z tym warto stosować w niej kolory, które pobudzają do działania. Można zamówić szkło do kuchni 1536 Lśniąca Czerwień, które zostanie zamontowane nad blatem, ewentualnie między szafkami. W połączeniu z białymi meblami dadzą ciekawą i motywującą do robienia pysznych potraw kompozycję. Podobnie będzie działać aranżacja stworzona z czerwonych mebli i białych paneli szklanych.

Ciemna Czerwień 3004

Paleta standard

Kupując szkło lacobel do kuchni, trzeba zastanowić się najpierw jaki nastrój ma w niej panować, gdyż kolorowe panele mają na niego duży wpływ. Na przykład 3004 Ciemna Czerwień to głęboki i intensywny kolor, który wprowadza do wnętrza dynamikę, ale jest jednocześnie łagodniejszy od Lśniącej Czerwieni.

Głęboka Szarość 7021

Paleta standard

Kolor szary nie musi być zwykły i nudny, wręcz przeciwnie – bywa naprawdę intrygujący. Tak jest z pewnością w przypadku propozycji lacobel 7021 Głęboka Szarość. Sprawdza się dobrze zarówno nad blatem, na ścianie, jak też na frontach mebli. W połączeniu z bielą i czernią może stanowić element nowoczesnych, ujednoliconych aranżacji, ale może być również zestawiana z intensywnymi kolorami. Jeśli ktoś chce mieć szare, a jednocześnie efektowne szkło w kuchni, to warto przyjrzeć się także pozycjom 9006 Metaliczna Szarość czy 9007 Intensywne Aluminium.

Gwieździsta Czerń 0337

Paleta clearvision

Żeby stworzyć nowoczesną, prostą i jednocześnie elegancką kuchnię, warto umeblować ją na biało, a nad blatem umieścić czarne panele szklane. Szkło lakobel dostępne jest w wersji klasycznej oraz z połyskującymi drobinkami. Ta druga opcja to 0337 Gwieździsta Czerń, dzięki której kuchnia może nabrać intrygującego i nieco tajemniczego charakteru. Dobrze komponuje się z bielą, ale można zestawiać ją z wieloma innymi kolorami. Ważne aby nie były zbyt ciemne, bo wówczas istnieje ryzyko, że całe pomieszczenie stanie się ponure.

Pastelowy Niebieski 1603

Paleta standard

Stawiając na pastelowe kolory w kuchni, nadaje się jej łagodny charakter, ale wcale nie trzeba rezygnować z różnorodności. Może ona dotyczyć zarówno materiałów, jak i barw. Szkło na ścianie, płyty MDF i drewno jeśli chodzi o meble, kafelki na podłogę. A co z kolorami? Nad blatem dobrze sprawdzi się panel 1603 Pastelowy Niebieski. Wówczas można kupić beżowe, zielone, żółte i różowe meble oraz dodatki. Oczywiście do wyboru są również inne ciekawe i łagodne propozycje lacobel, chociażby 1604 Pastelowa Zieleń

Przydymiony Niebieski 7000

Paleta standard

Spokój, elegancja i nuta tajemniczości – takie skojarzenia budzi szkło lacobel 7000 Przydymiony Niebieski. Podobny charakter może mieć cała kuchnia, jeśli tylko do paneli nad blatem oraz między szafkami dobierze się meble w jasnych i spokojnych kolorach. Zwykle osobom, które biorą pod uwagę przydymiony odcień niebieskiego, podoba się również 1603 Pastelowy Niebieski.

Lśniący Niebieski 5002

Paleta standard

Podczas przygotowywania posiłków w kuchni, ważne jest to, aby mieć poczucie, że jest w niej czysto. Bez wątpienia wzmacnia je zastosowanie w tym pomieszczeniu koloru niebieskiego. W jakiej formie? Jedna z ciekawszych propozycji to panele szklane nad blatem i między szafkami. W palecie barw lacobel można znaleźć między innymi 5002 Lśniący Niebieski, który działa orzeźwiająco i sprawia, że kuchnia staje się bardziej nowoczesna. Do wyboru są również odcienie pastelowy, przydymiony, metaliczny i petrol.

.

Niebieski Petrol 5001

Paleta standard

W poszukiwaniu nietypowego koloru do kuchni, warto uwzględnić szkło lacobel i propozycję 5001 Petrol Niebieski. Można opisać go jako ciemny, głęboki turkus. Jeżeli zastosuje się takie panele nad blatem czy na ścianie, to najlepiej aby pozostała jej powierzchnia została pomalowana na biało. Natomiast meble mogą być również białe lub ewentualnie w kolorze jasnego drewna. Jeżeli Petrol Niebieski pojawi się na frontach mebli, wówczas przestrzenie między szafkami powinny być jasne i można je wypełnić białymi czy jasnobeżowymi panelami.

Prawdziwy Antracyt 7016

Paleta standard

Antracyt to najbardziej wartościowa odmiana węgla. Wprowadzając do wnętrza elementy w tym kolorze, nadaje się mu charakter budzący od razu skojarzenia z wysoką jakością. Na przykład szklane panele do kuchni 7016 Prawdziwy Antracyt sprawiają, że nabiera ona elegancji i nieco tajemniczości. Najlepiej zdecydować się wówczas na jasne meble. Nieco zbliżony, choć jeszcze ciemniejszy, jest kolor 7021 Głęboka Szarość.

Lila 1202

Paleta standard

Jak stworzyć pełną uroku kuchnię, która będzie działała kojąco na emocje? Najlepiej urządzić ją w jasnofioletowych, beżowych i białych barwach. Żeby zapewnić jednocześnie temu pomieszczeniu współczesny i estetyczny wygląd, warto wziąć pod uwagę szklany panel. Kupując lacobel do kuchni można mieć pewność, że sprzątanie nie będzie zabierało zbyt wiele czasu. Niewątpliwie można polecić zestawienie szkła 1202 Lila nad blatem z beżowymi szafkami i białą ścianą. Podobny efekt da lacobel 1014 Klasyczny Beż oraz meble w liliowym odcieniu.

Zieleń Dżungli 0667

Paleta standard

Kontakt z przyrodą uspokaja, wycisza, odprężą. Jednak jeśli akurat nie jest możliwy, warto regenerować siły dzięki przebywaniu w pomieszczeniach, w których jest sporo zieleni. Taki właśnie kolor mogą mieć chociażby szklane panele do kuchni. Decydując się na lacobel otrzymuje się spory wybór – jest zieleń pastelowa i lśniąca, ale najbardziej zbliżona do barw występujących w naturze jest 0667 Zieleń Dżungli. W połączeniu z białymi meblami tworzy w kuchni spokojny nastrój, który jednocześnie pozwala odzyskać energię i witalność.

Klasyczny Beż 1014

Paleta standard

Panel szklany nad blatem kuchennym to nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Niektórzy decydują się na przykuwające uwagę kolory, na przykład czerwony czy pomarańczowy, a inni wolą stonowane i uniwersalne barwy. W tym drugim przypadku dobrym rozwiązaniem jest 1014 Klasyczny Beż, który pasuje do wielu innych kolorów oraz dobrze komponuje się z różnymi materiałami. Jest ciepły, przyjazny i daje poczucie bezpieczeństwa.

Ciemny Brąz 8017

Paleta standard

Zastosowanie szkła lacobel w kuchni jest coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, jest to atrakcyjne wizualnie oraz bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Do wyboru jest wiele kolorów, które mogą pojawić się nad blatem, na ścianach czy na frontach mebli. Żeby kuchnia była przytulna i aby można było zrelaksować się podczas gotowania, najlepiej wybrać panele szklane 8017 Ciemny Brąz oraz jasne,  meble, w spokojnych kolorach. Osoby, które lubią barwy ziemi, mogą rozważyć również zakup brunatnego szkła.

Intensywne Złoto 0327

Paleta clearvision

Panele szklane 0327 Intensywne Złoto nad blatem oraz białe meble i czarne dodatki, to idealna propozycja dla osób, które chcą mieć wyjątkową kuchnię. W takim pomieszczeniu można poczuć się luksusowo oraz nabrać pozytywnej energii. Osoby szukające kolorów, które wręcz rozgrzeją kuchnię, mogą oprócz złotego wziąć pod uwagę miedź czy pomarańczowy.

Niebieski Metaliczny 1435

Paleta clearvision

Szyba do kuchni to element, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w żadnej współczesnej i funkcjonalnej kuchni. Wygląda bardzo estetycznie i dobrze się ją czyści. Jakie kolory warto wybierać? Bardzo interesujące, a zarazem nowoczesne są metaliczne odcienie brunatnego, szarości czy niebieskiego. Jeżeli ktoś decyduje się na 1435 Niebieski Metaliczny, wprowadzi do kuchni atmosferę przyjemnego orzeźwienia – bez względu na to czy szkło pojawi się nad blatem, na ścianie czy na frontach mebli.

Sprawdź cenę szkła

Chcesz poznać cenę szkła do kuchni lub łazienki. Podaj rodzaj szkła, orientacyjne wymiary, ewentualne otwory oraz sposób realizacji zlecenia. Po chwili na maila otrzymasz ofertę. Sprawdź jakie to proste.
Loading...

Wybierz rodzaj szkła


Jaki kolor Cię interesuje?

Czy grafika będzie miała dużo bieli lub bardzo jasnych kolorów?

Czy kolor będzie biały lub bardzo jasny?


Podziel przestrzeń na szkło na prostokąty. Ile ich jest?

Podaj orientacyjne wymiary tych prostokątów w cm

Tafla 1


Tafla 2


Tafla 3


Tafla 4


Tafla 5


Tafla 6


Tafla 7


Tafla 8


Tafla 9


Tafla 10


Otwory na gniazdka lub wycięcia (np. na parapet).


Miejsce realizacji


Akcesoria montażowe


Na dole strony znajdziesz cenę... jeśli Ci odpowiada to wypełnij swoje dane.

Ze względu na wartość zamówienia cena zawiera rabat 3%.

Ze względu na wartość zamówienia cena zawiera rabat 5%

Ze względu na wartość zamówienia cena zawiera rabat 10%

0
* Wymagane