Lustra na wymiar

Lustra dopasowane do wnętrza


Sprawdź  przykładowe realizacje przedstawiające lustra na wymiar. Jeśli zainteresuje Cie nasza oferta dokonaj szybkiej wyceny!

Kolor lustra na  wymiar

Lustra srebrne – te najpopularniejsze. Znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać prawdziwe odbicie. To lustro umożliwi realne przeglądnięcie np do wykonania makijażu. Klasyczne lustra łazienkowe czy lustra w ramach do przedpokoju będą właśnie srebrne.

Lustra brązowe i grafitowe – Lustra w kolorze nadają się do stosowania jako element wystroju i sposób na powiększenie przestrzeni. Takie lustra nadają się np. jako wypełnienie szaf przesuwnych w przedpokojach czy jako dodatkowe lustro dekoracyjne do łazienki. Kolor brązowy będzie pasował do wnętrz pastelowych, ale także tam gdzie są np złote dekoracje. Lustra grafitowe można użyć tam gdzie kolorem dominującym będzie biały, szary lub czarny.

Grubości i wielkości

Grubość luster zaczyna się już od 2 mm. Najczęściej jednak będzie stosowana grubość 4 mm. Jest to typowa grubość dla luster na wymiar klejonych we wnękach między płytkami i bezpośrednio na ścianę. Taka grubość będzie również odpowiednia dla luster w ramie i luster do szaf przesuwnych. W przypadku dużych połaci lub luster wąskich a wysokich stosuje się większe grubości 5 lub 6 mm. Najlepiej zdać się tutaj na sugestię szklarza.

Wysokość. Lustra na wymiar są dostępne w długościach maksymalnych 255 cm lub na zamówienie dłuższych – do 320 cm. Przy dużych powierzchniach lustra są dzielone na kilka elementów. O konieczności podziału poinformuje również szklarz lub osoba montująca.

Otwory, wycięcia i sposób montażu

Lustra na wymiar są zazwyczaj montowane na kleju. Taki sposób jest odpowiedni dla luster montowanych we wnękach z fliz czy bezpośrednio na ścianie. Także w przypadku dużych luster np w salach gimnastycznych czy siłowniach taki sposób jest najczęściej stosowany.
Alternatywną metodą jest powieszenie lustra. Do tylnej powierzchni przyklejane są wtedy specjalne zawieszki, które umożliwiają montaż na standardowych hakach. Lustra w ramach aluminiowych będą miały wykonane specjalne nacięcia również pod zawieszenie na klasycznych hakach.

W lustrach można wykonać otwory i wycięcia. Otwory będą wykorzystywane najczęściej do montażu gniazdek lub oświetlenia np kinkietów montowanych na lustrze.

Spsób wykończenia krawędzi

Krawędzie lustra mogą być wykończone na kilka sposobów:

  • Lustro szlifowane – to najczęściej stosowany sposób. Tego typu obróbka będzie najpopularniejsza dla luster na wymiar montowanych we wnękach. Także duże lustra do przedpokoju czy sali gimnastycznej będą najczęściej szlifowane.
  • Lustro fazowane – ten skośny szlif o szerokości 0,5-4 cm będzie stanowił już formę ramy. Tego typu lustra dekoracyjne są montowane na płytki lub bezpośrednio na ścianie w przedpokoju.
  • Lustra w ramach – sprawdź naszą ofertę luster w ramach aluminiowych. Proste minimalistyczne ramy będą pasować praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Do wyboru ramy w klasycznym aluminium, inox, czerni, bieli i chromie.

Przykładowe realizacje

Zobacz różne możliwości zastosowania luster

Lustra łazienkowe

Duże Lustro w łazience pomiędzy płytkami. Na lewej ścianie panele szklane z grafiką.
Lustro może zostać wklejone pomiędzy płytki. Ciekawe rozwiązanie stanowi tu rama wykonana z pasa płytek imitującego drewno.
Lustro w łazience wklejone od ściany do ściany, które optycznie powiększa przestrzeń. Lustro w wersji szlifowanej.
Lustro na całą ścianę w łazience i drugie na ścianie bocznej. Dwa lustra dają poczucie ogromnej przestrzeni w małej łazience.
Duże lustra w sanitariatach biurowca Hexagon w Krakowie. Nasze ekipy wykonują profesjonalne montaże luster także w przestrzeniach komercyjnych.
W przypadku klejenia lustra w łazience na pustej ścianie warto wymiar połączyć z wymiarem np szafki. Górna krawędź obu luster jest również taka sama.
Oświetlenie lustra może być wykonane w różny sposób. W tej realizacji czarne zwisające lampy tworzą doskonałą kompozycję z nowoczesną łazienką. Smaczku dodaje też armatura.
Lustra na wymiar mają tę przewagę nad gotowymi rozwiązaniami dostępnymi w sieciówkach, że można idealnie dopasować je do dostępnej przestrzeni.
Kinkiet to również dobry sposób na oświetlenie i swobodne korzystanie z lustra nad umywalką.
Lustro w łazience nie musi być koniecznie tym, które jest nad umywalką. Pionowy pas lustra może ożywić pustą ścianę będąc przy okazji dodatkowym lustrem do przeglądania.
Tam gdzie lustro jest bardziej elementem dekoracyjnym można użyć wiszących lamp. Na zdjęciu lustro w toalecie.

Lustra do przedpokoju

Duże lustro na otwartej ścianie zawsze powiększa przestrzeń. Warto więc o nim pomyśleć także na poddaszu.
Przedpokój to często wąskie pomieszczenie w którym nie ma miejsca na dotatkowe ozdoby, waro
Lustro na przedpokoju może też być wklejone pomiędzy dekoracyjne elementy. Na tej realizacji przestrzeń została pozostawiona pomiędzy ścianą z białej cegły.

Lustra na wymiar do salonu

W salonie lustra na wymiar można wykorzystać na różne sposoby. Ten atrakcyjne element dekoracyjny można umieścić, np. we wnęcę na półkę.
Lustro w salonie może być również ciekawym powiększeniem przestrzeni. Tutaj pas luster miał tylko 95 cm wysokości, ale mając łączną długość ponad 4 metry.

Lustra w ramie

W naszej ofercie mamy też lustra w ramach, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i grubościach ramy.
Lustra w czarnej ramie są ostatnio niezwykle popularne. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu loftowym.

Lustra z podświetleniem

Nad lustrem można też zamocować oświetlenie led, które świecąc w dół bardzo dobrze oświetla twarz osoby.
Lustro może też mieć oświetlenie led w formie poświaty. Taka wersja nie tylko tworzy ciekawą łunę wokół, ale także wydobywa strukturę płytek dookoła.
Poświata lustra może mieć różne kolory, co pozwala budować unikalny klimat pomieszczenia.
Nietypowe zastosowanie lustra podświetlonego led jako rewizja pod wanną. Całość została umieszczona na płycie z magnesami i można ją w każdym momencie ściągnąć.
Podświetlenie można zastosować również w przypadku dużych luster. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość wygląda bardzo efektownie i świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

Realizacje komercyjne

Z luster możemy wykonać całe ściany czy długie pasy. Obsługujemy siłownie, szkoły tańca, szkoły publiczne i domy kultury.
W przypadku złożonych realizacji komercyjnych zapraszamy do kontaktu. Chętnie możemy wybrać najlepsze rozwiązania.
Pas luster możemy wykonać na dużą wysokość. Tutaj lustra w Galerii Krakowskiej na wysokość ponad 3 m.
„Lustra fitness” – tak potocznie określa się lustra przeznaczone do sal treningowych i siłowni.
Mamy doświadczenie w wykonywaniu i montażu luster do windy.
Z luster możemy wykonać dowolną realizację. Jeśli szukasz czegoś nietypowego wypełnij formularz tutaj.

Sprawdź cenę szkła

Chcesz poznać cenę szkła do kuchni lub łazienki. Podaj rodzaj szkła, orientacyjne wymiary, ewentualne otwory oraz sposób realizacji zlecenia. Po chwili na maila otrzymasz ofertę. Sprawdź jakie to proste.

Ładowanie formularza...

Podaj liczbę luster i wymiary

Podaj wymiary luster w cm

Tafla 1


Tafla 2


Tafla 3


Tafla 4


Tafla 5Tafla 7


Tafla 8


Tafla 9


Tafla 10

Lustra o wymiarze przekraczającym 220 cm szerokości i 190 cm wysokości zostaną wykonane z grubości 5 mm.

Wycięcia

Miasto realizacji

Sposób realizacji

Dla odległości powyżej 100km wycena montażu wymaga indywidualnej wyceny.

Dla podanych wymiarów wysyłka wymaga indywidualnej wyceny.

Akcesoria montażowe

PLN
* Wymagane