Lustra na wymiar

Lustra do łazienki i przedpokoju. Więcej na ich temat dowiesz się z tekstu poniżej.

Jakie mogą być lustra na  wymiar?

Lustra srebrne – te najpopularniejsze. Znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać prawdziwe odbicie. To lustro umożliwi realne przeglądnięcie np do wykonania makijażu. Klasyczne lustra łazienkowe czy lustra w ramach do przedpokoju będą właśnie srebrne.

Lustra brązowe i grafitowe – Lustra w kolorze nadają się do stosowania jako element wystroju i sposób na powiększenie przestrzeni. Takie lustra nadają się np. jako wypełnienie szaf przesuwnych w przedpokojach czy jako dodatkowe lustro dekoracyjne do łazienki. Kolor brązowy będzie pasował do wnętrz pastelowych, ale także tam gdzie są np złote dekoracje. Lustra grafitowe można użyć tam gdzie kolorem dominującym będzie biały, szary lub czarny.

Grubości i wielkości

Grubość luster zaczyna się już od 2 mm. Najczęściej jednak będzie stosowana grubość 4 mm. Jest to typowa grubość dla luster na wymiar klejonych we wnękach między płytkami i bezpośrednio na ścianę. Taka grubość będzie również odpowiednia dla luster w ramie i luster do szaf przesuwnych.

W przypadku dużych połaci lub luster wąskich a wysokich stosuje się większe grubości 5 lub 6 mm. Najlepiej zdać się tutaj na sugestię szklarza.

Lustra na wymiar są dostępne w długościach maksymalnych 255 cm lub na zamówienie dłuższych – do 320 cm. Przy dużych powierzchniach lustra są dzielone na kilka elementów. O konieczności podziału poinformuje również szklarz lub osoba montująca.

Otwory, wycięcia i sposób montażu

Lustra na wymiar są zazwyczaj montowane na kleju. Taki sposób jest odpowiedni dla luster montowanych we wnękach z fliz czy bezpośrednio na ścianie. Także w przypadku dużych luster np w salach gimnastycznych czy siłowniach taki sposób jest najczęściej stosowany.

Alternatywną metodą jest powieszenie lustra. Do tylnej powierzchni przyklejane są wtedy specjalne zawieszki, które umożliwiają montaż na standardowych hakach. Lustra w ramach aluminiowych będą miały wykonane specjalne nacięcia również pod zawieszenie na klasycznych hakach.

W lustrach można wykonać otwory i wycięcia. Otwory będą wykorzystywane najczęściej do montażu gniazdek lub oświetlenia np kinkietów montowanych na lustrze.

Lustra w ramie

 

Krawędzie lustra mogą być wykończone na kilka sposobów:

  • Lustro szlifowane – to najczęściej stosowany sposób. Tego typu obróbka będzie najpopularniejsza dla luster na wymiar montowanych we wnękach. Także duże lustra do przedpokoju czy sali gimnastycznej będą najczęściej szlifowane.
  • Lustro fazowane – ten skośny szlif o szerokości 0,5-4 cm będzie stanowił już formę ramy. Tego typu lustra dekoracyjne są montowane na płytki lub bezpośrednio na ścianie w przedpokoju.
  • Lustra w ramach – sprawdź naszą ofertę luster w ramach aluminiowych. Proste minimalistyczne ramy będą pasować praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Do wyboru ramy w klasycznym aluminium, inox, czerni, bieli i chromie.

Przykładowe realizacje

Zobacz różne możliwości zastosowania luster

Lustro w łazience pomiędzy płytkami. Na lewej ścianie panele szklane z grafiką.

Duże lustro łazienkowe wklejone pomiędzy płytki. Ciekawe rozwiązanie stanowi tu rama wykonana z pasa płytek imitującego drewno.

Lustro w łazience wklejone od ściany do ściany, które optycznie powiększa przestrzeń. Lustro w wersji szlifowanej.

Lustro na całą ścianę w łazience i drugie na ścianie bocznej. Dwa lustra dają poczucie ogromnej przestrzeni w małej łazience.

Duże lustra w sanitariatach biurowca Hexagon w Krakowie. Nasze ekipy wykonują profesjonalne montaże luster także w przestrzeniach komercyjnych.

W przypadku klejenia lustra w łazience na pustej ścianie warto wymiar połączyć z wymiarem np szafki. Górna krawędź obu luster jest również taka sama.

Oświetlenie lustra może być wykonane w różny sposób. W tej realizacji czarne zwisające lampy tworzą doskonałą kompozycję z nowoczesną łazienką. Smaczku dodaje też armatura.

Nietypowe zastosowanie lustra podświetlonego led jako rewizja pod wanną. Całość została umieszczona na płycie z magnesami i można ją w każdym momencie ściągnąć.

Z luster możemy wykonać całe ściany czy długie pasy. Obsługujemy siłownie, szkoły tańca, szkoły publiczne i domy kultury.

Lustro w salonie może być również ciekawym powiększeniem przestrzeni. Tutaj pas luster miał tylko 95 cm wysokości, ale mając łączną długość ponad 4 metry.

Niektóre lustra nie mają podświetlenia tuż obok krawędzi szkła. Na zdjęciu klasyczne lustro wklejone między płytkami.

Nad lustrem można też zamocować oświetlenie led, które świecąc w dół bardzo dobrze oświetla twarz osoby.

Lustro może też mieć oświetlenie led w formie poświaty. Taka wersja nie tylko tworzy ciekawą łunę wokół, ale także wydobywa strukturę płytek dookoła.

Kinkiet to również dobry sposób na oświetlenie i swobodne korzystanie z lustra nad umywalką.

Lustro w łazience nie musi być koniecznie tym, które jest nad umywalką. Pionowy pas lustra może ożywić pustą ścianę będąc przy okazji dodatkowym lustrem do przeglądania.

Tam gdzie lustro jest bardziej elementem dekoracyjnym można użyć wiszących lamp. Na zdjęciu lustro w toalecie.

Duże lustro na otwartej ścianie zawsze powiększa przestrzeń. Warto więc o nim pomyśleć także na poddaszu.

Pas luster możemy wykonać także na dużą wysokość. Tutaj lustra w Galerii Krakowskiej na wysokość ponad 3 m.

Lustro na przedpokoju może też być wklejone pomiędzy dekoracyjne elementy. Na tej realizacji przestrzeń została pozostawiona pomiędzy ścianą z białej cegły.

Lustro może być też dobrym elementem na ścianę w salonie. Optycznie powiększa przestrzeń tworząc wręcz dodatkowe wirtualne pomieszczenie.

Z luster możemy wykonać dowolną realizację. Jeśli szukasz czegoś nietypowego wypełnij formularz tutaj.

Natychmiastową wycenę dla typowych realizacji znajdziesz na dole tej strony.

Sprawdź cenę szkła

Sprawdź cenę luster na wymiar. Podaj ilość, wymiary i miejsce realizacji.

Loading...

Ile luster chcesz zamówić?

Podaj wymiary luster w cm

Tafla 1


Tafla 2


Tafla 3


Tafla 4


Tafla 5


Tafla 6


Tafla 7


Tafla 8


Tafla 9


Tafla 10


Miejsce realizacji. W wersji z montażem cena zawiera również pomiar.


Akcesoria montażowe


Na dole strony znajdziesz cenę... jeśli Ci odpowiada to wypełnij swoje dane.

0PLN
* Wymagane