Szkło do kuchni

Szkło hartowane z nadrukiem do kuchni i łazienki


Sprawdź popularne motywy szklanych paneli, zainspiruj się i wybierz najlepszy wzór dla siebie.

Jeśli chcesz od razu przejść do wyceny to w przycisk poniżej.

Zachęcamy jednak do obejrzenia całej strony gdzie przedstawiamy podstawowe informacje i przykładowe realizacje.

Zalety paneli szklanych

Odporność – szkło do kuchni z grafiką wykonywane jest na szkle hartowanym, które jest 4-5 krotnie bardziej odporne od szkła niehartowanego. Swobodnie wytrzymuje uderzenia garnkiem.

Łatwość czyszczenia – Brak fug i gładka powierzchnia szyby sprawiają, że panele szklane czyści się szybko i łatwo. Można to robić na mokro ze zwykłym mleczkiem do czyszczenia lub przy użyciu klasycznych płynów do szyb.

Oryginalność – Tylko Twoja wyobraźnia jest ograniczeniem. Na szkle można zrobić pejzaż lub abstrakcję, panoramę miasta lub apetyczne owoce. W dolnej części strony znajdziesz przykładowe realizacje.

Technologia

Bazę stanowi szkło hartowane grubości 4 mm lub 6 mm (w przypadku dużych wymiarów). Przed hartowaniem każda formatka jest szlifowana maszynowo.

Otwory i wycięcia – w szkle możemy wykonać otwory i wycięcia. Zazwyczaj będą to otwory na gniazdka, ale również wycięcia na parapet lub inne elementy.

Nadruk – To najważniejszy element. Wykonywany od spodu nadruk na szkle w technologii UV sprawia, że odwzorowanie obrazu jest doskonałe. Dodatkowo taki nadruk jest odporny na promieniowanie UV i w przeciwieństwie do innych materiałów nie płowieje z wiekiem.

Wybór grafiki

Zazwyczaj grafiki są z bazy fotolia.pl. Aby znaleźć zdjęcie wpisz do wyszukiwarki po prostu to, czego szukasz: abstrakcja, kwiaty, nowy jork, owoce, morze.

Jeśli będzie to pas kuchenny to warto zaznaczyć jeszcze Opcje/Panoramiczny. Zależnie od wielkości konieczne może być również zaznaczenie rozmiaru na XXL.

Przed realizacją przygotowujemy do akceptacji projekt pokazujący rozmieszczenie grafiki.

Pozostałe informacje

  • Szkło montuje się zazwyczaj na kleju.
  • Maksymalna długość jednego kawałka to zależnie od miejsca realizacji 250-300 cm.
  • Panele szkalne są łatwe w utzrymaniu czystości. Ich pielęgnacja opiera sie o stosowanie typowych środków do czyszczenia szkła.

Panele szklane do kuchni wzory

Sprawdź jak różny klimat można stworzyć w kuchni zależnie od grafiki na panelach szklanych.

Motywy kuchenne

W jaki sposób można przełamać monochromatyczny charakter kuchni? Odpowiedź to szkło na ścianę, na którym pojawiają się plastry owoców lub na przykład tylko limonki. Intensywna jasna zieleń oraz ciekawa struktura pokrojonych cytrusów działają niezwykle energetycznie. Dlatego to dobry pomysł, aby szkło do kuchni było ozdobione grafiką, na której przedstawiona jest właśnie limonka.