Kabiny prysznicowe
na wymiar

Szyby prysznicowe ze szła hartowanego


Sprawdź przykładowe realizacje

Kabiny prysznicowe na wymiar – cena

Chcesz poznać cenę szkła kabiny prysznicowej. Wybierz rodzaj kabiny, jej wymiary i sposób realizacji zlecenia.
Natychmiast otrzymasz cenę realizacji.
Ładowanie formularza...

Dla wysokości powyżej 210 cm wycena jest indywidualna.

Wybierz rodzaj kabiny

Wpisz wymiary

Wybierz rodzaj szkła

Powłoka ochronna

Tafla szkła pokryta powłoką ochronną jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Ponadto powłoka chroni szkło przed korozją.

Wybierz kolor okuć

Wybierz sposób realizacji

Dla odległości powyżej 100km wycena montażu wymaga indywidualnej wyceny.

PLN
PLN
PLN
PLN
* Wymagane

Kabiny prysznicowe na wymiar

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być w różnych wersjach. W ofercie naszych dystrybutorów znajdziesz m.in.

 • Parawany nawannowe – zazwyczaj w formie jednej szyby stałej.
 • Kabiny Walk In – czyli szyby stałe. W praktyce jest to jedna lub dwie ścianki stałe o różnej szerokości.
 • Drzwi prysznicowe – dla wnęk o szerokości 60-90 cm.
 • Ścianki prysznicowe na zasadzie element stały i drzwi.
 • Kabiny narożne w różnych wymiarach.

 

Szkło hartowane – możliwości

Grubość – Do wykonania kabin stosowane jest szkło grubości 8 lub 10 mm. Taka grubość zapewnia odpowiednią sztywność i bezpieczeństwo użytkowania kabiny.

Rodzaj szkła – standardowo kabiny wykonuje się ze szkła przeźroczystego. Patrząc z boku na krawędź takie szkło ma lekko zielonkawe zabarwienie. Alternatywnie kabinę można wykonać ze szkła barwionego w masie na kolor brąz lub grafit.

Przygotowanie szkła

Hartowanie – obowiązkowy proces przygotowania szkła do kabin prysznicowych. Dzięki temu wytrzymałość szkła wzrasta 4-5 razy.

Szlifowanie krawędzi – Krawędź szyby musi być ładna i przede wszystkim bezpieczna. Dlatego wszystkie krawędzie są szlifowane maszynowo.

Wycięcia pod elementy mocujące – Do każdego rodzaju kabiny stosowane są odpowiednie okucia (uchwyty punktowe, zawiasy). Pod każdy z nich wykonywane jest odpowiednie wycięcie lub otwór.

 

Okucia do szkła

Okucia są dostosowane do odpowiednich elementów:

 • Okucia punktowe, które mocują szkła stałe – wycięcie.
 • Zawiasy do montażu drzwi – wycięcie.
 • Gałki – otwór.

Okucia mogą być w dwóch rodzajach wykończenia:

 • chrom – połysk
 • satyna – mat

Rodzaje kabin prysznicowych

Zależnie od Twoich potrzeb sprawdź możliwe rozwiązania kabin prysznicowych.

Kabiny walk-in

Na zdjęciach Kabina Walk In w formie dwóch niezależnych szyb stałych mocowanych na uchwytach punktowych. Długi prostopadły drążek stabilizuje dłuższą szybę. Mniejsza szyba montowana na uchwytach do ściany. Szkło hartowane grubości 8 mm.

Warto też zwrócić na bardzo trafne połączenie drewna klasycznego drewna z szarymi płytkami.

Kabiny narożne

Wersja narożna to najczęstszy sposób realizacji kabiny zamkniętej. Zazwyczaj jest to element stały na jednej ścianie i drzwi na drugiej.

Podobnie jak w przypadku kabin walkin element stały jest mocowany na uchwytach punktowych oraz z użyciem drążka Na pierwszym zdjęciu drążęk skośny krótki. W przypadku drugiej kabiny drążek prostopadły.

Elementy kabin są czasem montowane na murkach np kiedy kabina łączy się od razu z wanną (1 zdjęcie). Takie coś możemy też wykonać.

Kabiny narożne i wnękowe ze względu na np. zbyt dużą szerokość lub inne elementy mogą być czasem dzielone na 3 elementy – drzwi i 2 elementy stałe. Przedstawia to kolejne zdjęcie gdzie drzwi do kabiny są na środku wnęki tak aby ani muszla ani szafka nie przeszkadzały w ich otwarciu.

Kabiny wnękowe

W przypadku wnęk o szerokości przekraczającej 90 cm stosuje się podział na element stały i drzwi. Uzasadnieniem dla takiego podziału może być też szafka czy toaleta, które ograniczałyby otwarcie drzwi.

Zawiasy mogą być umieszczone na ścianie (pierwsze zdjęcie) lub na elemencie stałym na zawiasach szkło szkło (drugie zdjęcie).

 

Drzwi prysznicowe

Drzwi do kabiny prysznicowej wykonane ze szkła matowego 8 mm, hartowanego. Typowy zestaw zawiera:

 • zawiasy 2 szt
 • gałka
 • 3x uszczelka dookoła
Drzwi uchylne dwuskrzydłowe sprawdzą się wszędzie tam gdzie przy jednym skrzydle byłby problem z otwarciem. Pomiędzy szybami dawana jest uszczelka magnetyczna.

Parawan nawannowy

1. Parawan jednoskrzydłowy w formie szyby stałej wykonany ze szkła hartowanego grubości 8 mm. Parawan jest mocowany do ściany na dwóch uchwytach punktowych. Dodatkowo konstrukcję wzmacnia drążek skośny. Dolna krawędź szyby została uszczelniona silikonem. Aby zachować zbieżność z armaturą okucia są również w chromie.
2. Parawan dwuskrzydłowy – jedno skrzydło stałe, jedno ruchome. Skrzydło stałe zostało zamocowane w dylatacji w płytkach. Przy takim montażu nie ma już okuć punktowych i jedynym elementem mocującym pozostaje drążek stabilizujacy. Część ruchoma mocowana jest na 2 zawiasach. Szczelność zapewnia uszczelka dolna (od strony wanny) oraz uszczelka międzyszybowa.